Vy(s)pite sa do krásy

Spánok prospieva telu, duši, zdraviu aj kráse. Myslíme tým dobrý spánok. S dostatočným počtom hodín, bez rušivých elementov, ako sú svetlo, hluk, plačúce dieťa či chrápajúci partner.

Dobrý spánok sa stáva luxusom, hoci platí, že si ho zaslúži, a preto by si ho mala dopriať každá žena! Nestojí takmer nič. A odmenou bude pokojnejší život, o poznanie dokonalejšia pleť a do značnej miery sa tým vyrieši aj problém, ako vyzerať mlado.

 

Čas na regeneráciu

Aj keby sa nedal dobrý spánok dosiahnuť noc čo noc, ani každá druhá či tretia noc nie sú na zahodenie. Začať treba tým, že hodinu pred zaspaním už nebudete hľadieť do monitora počítača či telefónu. Modré svetlo urýchľuje starnutie buniek, čo si žiadna žena neželá.

Elektronické zariadenie preto radšej vymeňte za relaxačný kúpeľ alebo knihu. Dokonca si môžete dopriať oboje naraz.

Miestnosť, kde spíte, čo najviac zatemnite. Zariaďte, aby v nej neblikal televízor ani iné elektronické zariadenie, ktorému svietia rôzne kontrolky a diódy. Žiaduca je čo najväčšia tma, v ktorej môže znieť pokojná hudba. Samozrejme, nie celú noc.

Čerešničkou sú saténové obliečky alebo saténové pyžamo, vďaka ktorým nebudete mať ráno otlačené periny na tvári alebo na tele. Výbornou pomôckou na dobrý spánok s omladzujúcim efektom je saténová spacia maska na oči.

 

Starostlivosť o pleť

Skôr ako si ľahnete do hebkých perín, treba sa postať o pleť. Dôkladné odlíčenie je must have! Rovnako ako kvalitný nočný krém.

Ak nemusíte vyzerať sexi, doprajte dávku hydratačného krému aj svojim chodidlám a potom si na ne navlečte mäkké ponožky. Ráno budete mať pocit, akoby ste boli na pedikúre. Ak to urobíte aspoň dvakrát do týždňa, zhrubnutá koža a popraskané päty budú pre vás neznámym pojmom.

Na pery si môžete naniesť jemnú vrstvu medu. Večer budú sladké a ráno pružné a hydratované.

 

Beauty sleep vychytávka

Dostávame sa k veľmi dôležitej beauty sleep vychytávke – k nápoju, ktorý si treba dopriať pre krásu a mladosť večer pred spaním. Nie, nie je to pohár vína, ten sa pri beauty sleep síce tiež odporúča, ale skôr podvečer alebo k večeru, aby alkohol stihol z tela vyprchať pred spaním. Inak bude organizmus zbytočne zaťažený.

Pred spaním si treba dopriať pohár vody s kolagénom na pitie! Prečo práve večer? „Klinickými štúdiami je dokázané, že vtedy má najlepší účinok,“ povedala Katarína Demetriou z farmaceutického laboratória Pharma MKL. A má to logiku, pretože práve počas dobrého spánku prebiehajú v celom tele - pleť a kožu nevynímajúc – dôležité regeneračné procesy. Telo sa zbavuje toxínov, bunky sa obnovujú, čo je dôležité pre proces omladenia aj chudnutie.

Najlepší kolagén na pitie je prírodný kolagén vo forme peptidov. Sú to molekuly takej nepatrnej veľkosti, že nemajú problém vstrebať sa z tenkého čreva do krvi a aj s jej pomocou sa potom dostať presne na tie miesta tela, ktoré kolagén potrebujú.

„Kolagén Optimal Plus F je bioaktívny a peptidy kolagénu pôsobia zvnútra smerom von, čo znamená, že pomáhajú bunkám, svalom, väzivám, slizniciam a ďalším orgánom vrátane kože. Výsledkom je lepšia funkčnosť pohybového aparátu aj vypnutie pokožky, ktorá je hydratovaná a vyživená,“ dodala K. Demetriou.

Tak na zdravie a na krásu, želáme dobrý spánok a krásne prebudenie!