Top 5 látok, ktoré vaša pleť určite potrebuje

Kvalitná kozmetika s fungujúcimi účinnými látkami a zložením, ktoré pleť nedráždi, je základom starostlivosti o pleť v každom veku. Dobrý antiaging krém a antiaging sérum obsahujú dôležité vitamíny, látky zabezpečujúce hydratáciu a vypnutie pleti, ale napríklad aj oleje a kofeín.

Spomaľte starnutie pokožky

Dôležitou zložkou antiaging krémov sú peptidy. Dá sa povedať, že sú to špecialisti na vypínanie pleti, pričom ich účinok vidieť okamžite. Peptidy obsahujú aminokyseliny, ktoré sa viažu s keratínom v pokožke, a preto je liftingový efekt vrchných častí pokožky okamžitý.

Vo forme peptidov podobných botoxu, ktoré vypínajú pokožku, ale bez nutnosti nepríjemného zákroku s ihlou, hľadajte v krémoch hydrolyzovaný morský kolagén a kyselinu hyalurónovú. Dlhodobý antiaging efekt je zaručený!

Veľký efekt sa dá dosiahnuť aj s peptidmi patentovaného hydrolyzovaného rybieho kolagénu určeného na pitie. Vtedy pôsobí zvnútra von v celom organizme a okrem omladenia celého tela pomáha aj svalom a kĺbom.

Energizujúci kofeín

Padne vám ráno dobre šálka kávy alebo čaju obsahujúca kofeín? Potom si viete predstaviť, ako dobre robí táto látka aj pokožke. Pokiaľ máte očný krém alebo očný gél s obsahom kofeínu, zvyšujete svoje šance na rýchle vymiznutie opuchov a tmavých fľakov pod očami.

Kofeín totiž dokáže „rozbehnúť“ stagnujúce látky a tekutiny. Tuk, tvoriaci vačky pod očami, sa zredukuje. Zároveň sa stiahnu krvné cievy, ktoré sa prejavujú vo forme tmavých fľakov pod očami.

Krémy s obsahom kofeínu určite patria k dobrej starostlivosti o pleť a pomáhajú jej sviežejšiemu vzhľadu.

Antiage efekt vitamínu A

Retinol, teda vitamín A, patrí medzi TOP látky, ktoré pleť potrebuje. Pomáha pri obnove buniek a vzniku nových, podieľa sa na ochrane pred voľnými radikálmi a zlepšuje štruktúru elastických vláken. Je tiež dôležitým ochrancom pred negatívnym vplyvom UV žiarenia na pokožku.

Výsledkom pôsobenia vitamínu A na pleť je redukcia vrások aj vyhladenie a spevnenie pokožky. Prípadné pigmentové škvrny sú svetlejšie a upchaté póry sa ľahšie uvoľňujú.

Kyselina hyalurónová

Dostávame sa ku kráľovnej antiagingu. Kyselina hyalurónová je polysacharid, ktorý sa prirodzene nachádza v kožných bunkách. Úlohou molekúl kyseliny hyalurónovej je viazať na seba vodu a zabezpečovať dostatočnú hydratáciu pokožky. Dobre „zavlažená“ pleť je pružná, žiarivá a bez hlbokých vrások.

„Zachovanie alebo opätovné získanie kyseliny hyalurónovej je cieľom mnohých výrobkov starostlivosti o pleť. Dnes sú vedci veľmi úspešní v úsilí začleniť túto kyselinu do zloženia produktov starostlivosti opleť, preto ju nájdeme v pleťových vodách, krémoch, sérach a dokonca aj vo forme doplnkov výživy vtekutej forme na pitie,“ vysvetlila Katarína Demetriou z Pharma MKL.

Intenzívnu obnovu a oživenie dehydrovanej pokožky so známkami starnutia prinesie HYALURMED Beauty drops. Ide o kozmetický prípravok, ktorý obsahuje až tri druhy kyseliny hyalurónovej.

Pre celkovo lepší vzhľad, ale aj lepšie fungovanie organizmu odporúčame číru kyselinu hyalurónovú na pitie.

Šípkový olej

V dobrých a účinných antiaging krémoch a antiaging sérach sa nachádzajú aj prírodné oleje. Majú neskutočné vlastnosti.

Napríklad šípkový olej (rosa canina, rosehip) je bohatý na celú paletu vitamínov (antioxidantov A, C, E, ale aj vitamín B a K), nenasýtené mastné kyseliny, železo, draslík, vápnik, horčík... Pokožke výrazne pomáha pri regenerácii a hydratačné účinky šípkového oleja sa využívajú v dobrých antiaging krémoch alebo antiaging sérach. Je účinný pri hojení pleti s drobnými ranami po vyrážkach alebo kozmetických zákrokoch. Šípkového oleja v kozmetike sa nemusíte báť, ani keď máte mastnejšiu pleť. Ide o tzv. suchý olej, čo znamená, že sa rýchlo vstrebáva do pokožky a nezanecháva na nej mastný film.