Správna starostlivosť o pleť v lete

Starostlivosť o pleť v lete je v zásade jednoduchá. Pokožka potrebuje dve základné veci: ochranu a vodu.

K tomu, aby sme boli dostatočne hydratovaný aj zvnútra, pomôže číra kyselina hyalurónová na pitie HYALURMED. Pravidelné užívanie tohto jedinečného produktu nielen dopĺňa zásoby kyseliny hyalurónovej, ale aj motivuje organizmus k jej vlastnej produkcii. Prípravok je tekutý, preto je na rozdiel od tabletkovej či práškovej formy aj 100 % vstrebateľný a ľahko využiteľný pre tkanivá.

 

Dôležité detaily

Či budete tráviť leto na Slovensku, alebo niekde inde, k správnej starostlivosti o pleť v lete patrí aj dostatočný prísun minerálov a vitamínov pre pokožku. Tie môžeme telu dopriať v strave, v doplnkoch výživy a samozrejme v kozmetike.

Suchá pokožka tváre nebude dostatočne hydratovaná len vďaka opaľovaciemu krému. Potrebuje podstatne účinnejšiu starostlivosť, a to v podobe denného ochranného krému a nočného vyživovacieho krému.

Denný krém na leto by mal byť ľahký, neparfumovaný a bohatý nielen na látky zabraňujúce starnutiu, ale aj tie, ktoré pomáhajú bunkám zabezpečiť dostatok vlhkosti a udržať ich v nej.

Na to dobre slúži kyselina hyalurónová v kombinácii s hydrolyzovaným morským kolagénom. Vhodné je, ak obsahuje aj vitamín A, ktorý zabezpečuje regeneráciu poškodených buniek. Sám o sebe však nedokáže pracovať, potrebuje podporu vitamínov C a E, alebo - ešte lepšie - kyseliny leontopodovej. Získava sa z kmeňových buniek plesnivca alpského a je 1,35-krát účinnejšia ako vitamín C a má až 5-krát viac antioxidačnej sily než vitamín E.

 

Nočný krém

Letné noci sú čarovné, hoci niekedy kvôli vysokým teplotám môžu byť útrpné. Aby pokožka trpela čo najmenej, odporúčame dať si pred spaním vlažnú osviežujúci sprchu, telo jemne utrieť a dopriať mu ľahký hydratačný krém.

Mimoriadne dôležitá je nočná starostlivosť o pokožku tváre. Nočné krémy sú v porovnaní s dennými zvyčajne hutnejšie a majú viac zložiek, ktoré sa starajú o regeneráciu a výživu.

„K základnej starostlivosti o pleť pred spaním patrí jej dôkladné a šetrné vyčistenie. Krok vedľa nikdy neurobíte s krémom na oči ani so sérom na tvár, na ktorý následne nanesiete vhodný nočný krém,“ povedala K. Demetriou.

Na zrelú alebo slnkom vysušenú pleť odporúčame nočný krém Collagenat Sleeping Beauty. Jeho výnimočnosť spočíva v inovatívnej a bohatej zmesi regeneračných aktívnych zložiek. Z večera do rána dodá pleti pevnosť, intenzívnu hydratáciu a uvoľnený vzhľad s jemnými črtami.

„Tento jedinečný krém sa skladá z hydrolyzovaného, teda biologicky aktívneho morského kolagénu, ktorý hydratuje bunky kože, podporuje ich regeneráciu a chráni pred voľnými radikálmi. Ďalšou zložkou je extrakt z perál – mimoriadne bohatý na pre pleť dôležité živiny ako sú bielkoviny, aminokyseliny, vápnik, horčík, zinok, železo, selén a mangán,“ vysvetlila účinky nočného krému Collagenat Sleeping Beauty Katarína Demetriou.

Ale to nie je všetko! Aby sme sa v lete vyspali do krásy, tento krém obsahuje aj retinol (aktívnu formu vitamínu A), olej zo semien sacha inchi, upokojujúcu levanduľu, ktorá pôsobí proti začervenaniu pokožky a babmucké maslo známe pre svoje zmäkčujúce, hydratačné a ochranné vlastnosti.

Nezabudnite, že nočný krém sa okrem tváre oplakuje aj na krk a dekolt.