Kyselina hyalurónová na pitie a jej blahodárne účinky na organizmus
Kyselina hyalurónová je telu vlastná látka. S vekom jej však v našom tele ubúda. Pleť vädne, vysychá a, čo je ešte horšie, začínajú nás prenasledovať bolesti kĺbov a svalov.
Podľa niektorých štúdií okolo 40. roku života sa vlastná produkcia kyseliny hyalurónovej znižuje a jej obsah sa v tele redukuje až o polovicu. Po 60. roku života je vlastná produkcia už natoľko nízka, že v tele zostáva iba približne desať percent z pôvodného množstva. Preto by sme si mali dávať pozor a začať ju prijímať z externých zdrojov.
Kde všade sa nachádza kyselina hyalurónová
Vznik kyseliny hyalurónovej zapríčiňujú enzýmy vo vnútri našich buniek a cez bunkovú membránu postupne preniká do medzibunkového priestoru. „Približne 55 % z celkového množstva kyseliny hyalurónovej v organizme sa nachádza v pokožke. Ďalej sa nachádza sa v slizniciach, chrupavke, sklovci oka, pupočnej šnúre či synoviálnej tekutine, v tzv. kĺbovom maze. Významné množstvo kyseliny hyalurónovej obsahujú aj pľúca, obličky, svaly a mozog“, ozrejmuje MUDr. I. Húšťová. Životnosť však kyseliny hyalurónovej v organizme je veľmi krátka, takmer dve tretiny z množstva, ktoré si telo samo vyprodukuje, sa spotrebuje prakticky počas jedného dňa.
Účinky kyseliny hyalurónovej na pleť
Pre zachovanie vitálnej mladej pokožky bez zbytočných vrások je nutná jej starostlivosť najmä zvnútra. Dosiahnuť to možno nie je také ťažké, ak viete, čo dokáže urobiť malý veľký zázrak – Hyalurmed číra kyselina hyalurónová na pitie. Veľmi dôležitú úlohu má pri hojení rán a novotvorbe buniek, čím poskytuje protistarnúcí a omladzujúci účinok. So svojimi analgetickým a protizápalovým účinkom navyše zlepšuje stav pleti po akné a vyhladzuje ju. V kombinácii s tekutým kolagénom vo forme peptidov podporuje jej hydratáciu, pevnosť a pružnosť, a preto sa často využíva v estetickej medicíne ako omladzujúci prostriedok.
Kyselina hyalurónová proti bolestiam kĺbov
Užívanie Hyalurmedu pomáha aj pri bolesti opotrebovaných kĺbov a vracia do nich život zvnútra. Hrá dôležitú úlohu pri transporte výživných látok a vďaka svojej molekulárnej štruktúre viaže vodu a získava gélovú konzistenciu. Je schopná vodu absorbovať, udržať a uvoľňovať podľa potrieb organizmu. Má aj ochrannú funkciu proti baktériám, vírusom a cudzorodým látkam, čím dočasne zabraňuje preniknúť dovnútra bunky. „Vďaka svojim antioxidačným vlastnostiam odstraňuje odpadové produkty z kĺbového púzdra a je zdrojom živín pre bunky chrupavky“, hovorí MUDr. I. Húšťová.