Aj vaša pleť pod rúškom trpí? Poznáme triky, vďaka ktorým už viac nebude!

Nosenie ochranných rúšok sa za posledné týždne stalo neodmysliteľnou súčasťou nášho každodenného života a koniec koncov i zovňajška. Aj keď je náš vzhľad teraz druhoradý, pretože prioritná je funkcia rúška, predsa len istý problém nastáva, ak riešite pretrvávajúce ťažkosti s citlivou pleťou.

Ochranný charakter rúška na tvár je nezameniteľný, no problém predstavuje jeho dlhodobé nosenie, a to najmä počas slnečných, teplých dní, ktorých bude stále viac. Aj skúsená kozmetička radí, aby ste si pri nosení ochranného rúška na tvár robili pauzy. „Po dvoch hodinách si rúško dajte aspoň na päť minút dole (ak je možnosť). Pleť sa trošku vyvetrá a nadýcha,“ vysvetľuje Patrícia Fodorová.

Ako sa starať o pleť, keď nosíte ochranné rúško?

Táto situácia si vyžaduje, aby ste prehodnotili svoju doterajšiu starostlivosť o pleť a zmenili ju k lepšiemu. Za pravdu nám dáva aj kozmetička. „Treba úplne vynechať dekoratívnu kozmetiku a čistiť si pleť, ideálne iba dvakrát denne, jemným gélom alebo krémom. Siahnite po produktoch, ktoré obsahujú napríklad vitamín E, B5 (panthenol), B3,“ dodáva Patrícia Fodorová, podľa ktorej sú skvelým riešením aj krémy s protizápalovým účinkom. Taktiež odporúča používanie bariérových krémov, ale aj tých s regeneračným účinkom, ktoré upokojujú namáhanú pleť.

6 tipov pre zdravú pleť

  • V okolí úst a na ostatné časti tváre, ktoré zasahuje rúško, si nenanášajte mejkap ani BB či CC krém. Dermatológovia radia vyhýbať sa v týchto lokalitách aj hutným krémom s ochranným faktorom, pod ktorými pleť nedýcha. 
  • Pleť čistite dôsledne, no stačí dvakrát denne, aby ste ju zbytočne nedráždili. Prehnané čistenie môže spôsobiť vysúšanie, praskanie, predčasné tvorenie vrások i vznik akné. 
  • Do svojej kozmetickej rutiny by ste mali zaradiť hydratačné sérum. Ideálne také, ktoré obsahuje kyselinu hyalurónovú, odporúčame napríklad HYALURMED Face Serum PRO. Upokojí vašu podráždenú pleť a dodá jej stratenú pružnosť. Jeho zloženie z čiernej orchidey a alantoínu zároveň zabezpečí nevyhnutnú hydratáciu a regeneráciu pleti, čím sa stane citlivá pokožka odolnejšou.

  • Mali by ste používať ľahké krémy, ráno denný a večer nočný. Áno, presne taká by mala byť postupnosť, žiadne zamieňanie! A taktiež nie jeden univerzálny! Oba krémy by mali byť poriadnou dávkou hydratácie, ktorá je pre zdravie pleti dôležitá. 
  • Keďže iba hydratovaná pleť a organizmus môžu byť zdravé, nezabúdajte na pitný režim. Jeho pozitívny účinok môžete znásobiť užívaním HYALURMED Čírej kyseliny hyalurónovej na pitie. Samotná kyselina hyalurónová je prirodzenou súčasťou nášho tela a jej sila spočíva v celkovej hydratácii tkanív. Keďže táto kyselina pôsobí smerom zvnútra von, má nespočetné množstvo priaznivých účinkov nielen na pleť, ale taktiež si v tele dokáže nájsť miesto, kde sú jej účinky potrebné.
  • V neposlednom rade je kľúčom k úspechu nosenie rúšok z čistej bavlny, ktorá dráždi pleť najmenej. Rovnako tak by látka nemala obsahovať výrazné neprirodzené farbivá.